Ham Petrol’de ALIŞ için acele edilmemeli!

Ham Petrol fiyatını aylık grafikte incelediğimizde özellikle uzun vadeli strateji anlamında Bullish Gartley Formasyonunun oluştuğunu ve AL sinyali verdiğini görmekteyiz.

Ancak sadece bir indikatör AL sinyali verdi diye böyle bir strateji içerisinde bulunmak doğru değildir.

Peki, ne yapılması gerekmektedir?

Yapılabilecekler arasında ilk sırada 200 aylık basit hareketli ortalama yer almaktadır. Ham Petrol, eğer 200 aylık basit hareketli ortalama üzerinde aylık kapanış yapabilirse bu tutum yukarı yönlü hareketlerin oluşumunu güçlendirebilir. 200 aylık basit hareketli ortalama şu sıralar 60,40 olarak güncelliğini korumaktadır.

Diğer bir strateji olarak da RSI göstergesi incelenmelidir. Son 22 yılın dip bölgesini incelediğimizde 19,51 seviyesi olarak belirlenmiş olup gösterge şu sıralar 24,42 olarak kaydedilmiştir. Bu bağlamda da Ham Petrol için henüz bir DİP anlayışı içerisine girmemiz doğru değildir. Olası dönüşte 29,70 üzerindeki hareketler incelenmelidir.

1

Ham Petrolün şuan bulunduğu bölge çoğu trader için cazip bir DİP noktası olarak değerlendirilmekte ancak bu düşünce teknik anlamda desteklenmemektedir.

Riski yükselterek dönüş yolculuğunda aceleci davranmak mı yoksa riskinizi minimize ederek dönüş yolculuğunda sağlam adım atmak mı sizin işlem stratejinizi olacaktır? 

Kudret AYYILDIR
Başanalist

One Comment

Add a Comment