Dolar Endeksinde Tepki Satışları Tamam mı Devam mı?

Dolar Endeksi, uzunca bir süredir yükseliş trendini sürdürmektedir. 34 günlük üssel hareketli ortalama ise mevcut yükseliş trendinin devam etmesine katkı sağlamaktadır.

Son hareketleri izlediğimizde sıkışık bir seyir söz konusu ve RSI göstergesi de bu sıkışıklığı net bir şekilde görmemizi sağlamaktadır. Burada endeks için olası tepki satışı düşüncesi gündemimizdedir. Kanalın üst bölgesinde sıkışık seyrini sürdürmesi de bu düşüncenin gündemde olmasının en önemli nedeni olarak karşımızdadır.

1

Tepki satışı düşüncesi gündemde iken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabı için daha kısa vadeli grafikleri incelemek gerekiyor. Bu nedenle de 1 saatlik grafik incelenebilir.

Grafiği incelediğimizde 34 saatlik üssel hareketli ortalama kısa vadeli trendi görmemize katkı sağlamaktadır. Şu sıralar ortalama üzerinde seyrini sürdürmekte ve karar vermeye çalışmaktadır. Gerek ortalama gerekse ichimoku indikatörü, yukarı yönlü çıkışı desteklemektedir.

90.00 desteği, mevcut tepki satışı tamam mı devam mı sorusunun cevabı için dikkatle takip edilmelidir. Endeks eğer tepki satışını sürdürmek istiyorsa 90 seviyesi altında hareketlere ihtiyaç vardır. Aksi takdirde yükseliş trendi gücünü kaldığı yerden devam ettirmek isteyebilir. Bu da 90,35 direncinin geçilmesine katkı sağlayabilir.

2

 

Kudret AYYILDIR
Başanalist

Add a Comment