20 Şirket Daha Alacak

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, sitenin tasarımını güçlendirmek, hizmetlerini daha hızlı kılmak, cep telefonlarındaki uygulamalarını artırmak ve rakipleriyle daha güçlü yarışmak için, yeni şirketler satın almayı planlıyor.Facebook’un kurumsal gelişimden sorumlu Genel Müdürü Vaughan Smith, 2010’da bünyesine 10 şirket geçiren Facebook, 2011 bitmeden en az 20 şirketi daha satın almayı planlıyor. Sosyal iletişim devi 2009’da sadece bir şirketi kendi çatısı altına almıştı.

 
Sosyal iletişim devinin insanların sitede daha fazla zaman geçirmesini sağlayacak tasarımlar üzerine odaklandığını belirtildi. Bununla birlikte, küresel çapta akıllı telefon kullananların sayısının artmasıyla birlikte, mobil hizmetlerini de güçlendirmek istediği ifade edildi.
 

GOOGLE VE TWITTER REKABETİ
 

Son dönemde teknoloji devi olma yolunda Google ve Twitter ile büyük bir rekabet içinde olan şirketin, diğerlerinin önüne geçmek için sitesi sorunsuz bir şekilde kullanılır hale getirmesi gerektiği belirtildi.

 
Facebook, yılın bu zamanına kadar 13 şirketi bünyesine geçirdi.
 

Smith, “İki yıl önce, çok fazla şirket satın alımı gerçekleştirmedik. Bu yıl bünyemize geçirdiğimiz şirketlerden iyi performans beklemekteyiz. Sonuç olarak ne elde edeceğimizi net olarak bilmiyoruz” diye konuştu.
 

Facebook, kendi sitesi üzerinden ürün satan yazılımcı şirketlerden ve sitede reklam yayınlar şirketlerden para kazanıyor. Henüz halka arz edilmediğinde, şirket finansal işlemlerine yönelik detaylar vermiyor.

  
Facebook’un satın alma işlemlerini yakından takip eden bir kişiye göre, Facebook vergi öncesi hesaplamalara göre 2 milyar dolar gelir açıklayacak.
 

Şirket bu yıl yatırımcılarından da 2 milyar dolar toplamayı başardı.  Bunun 1.5 milyon dolarlık kısmı ABD’li banka Goldman Sachs’tan gelen doğrudan yatırımdı. (Hürriyet)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex : 24 Ağustos 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ EUR/USD paritesi gün içerisine gelen olumsuz haberlere rağmen yükseliş eğilimine devam etmek istemektedir. Çünkü teknik olarak 1,4380 desteğinden...

Kapat