1.440 kişi ilk kez İMKB`ye geldi!

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, Özak GYO ile bin 440 yeni yatırımcının ilk defa hesap açtırdığını, son bir yıldır hisse senedi almayıp ilk defa bu halka arzda hisse senedi alan yatırımcı sayısının da 2 bin 403 olduğunu bildirdi.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, Özak GYO ile bin 440 yeni yatırımcının ilk defa hesap açtırdığını, son bir yıldır hisse senedi almayıp ilk defa bu halka arzda hisse senedi alan yatırımcı sayısının da 2 bin 403 olduğunu bildirdi. İMKB Başkanı İbrahim Turhan, Özak GYO`nun ilk işlem günü dolayısıyla İMKB`de düzenlenen gong töreninde, Kurumsal Ürünler Pazarı`nda gerçekleşecek söz konusu halka arzın, 2012`nin ilk halka arzı olduğunu belirtti.

Turhan, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının sermaye piyasalarının gelişmesi için önem taşıdığını vurgulayarak bu kuruluşların desteklenip, teşvik edilmesi ve sayılarının artırılması gerektiğini söyledi. Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık da Özak GYO`nun konut, ticari, perakende ve turizm yatırımları bulunduğunu, turizmde TUI ile stratejik ortaklık yaptığını ve yeni yatırımlarla ilgili projeler geliştirdiğini anlattı.

Özak GYO`nun halka arz edilmesiyle birlikte sorumluluklarının arttığını dile getiren Akbalık, Bu süreçte bizlere güvenerek, ortağımız olan 6 bin 52 yatırımcıyla gayrimenkul sektöründe daha güçlü ve daha kalıcı, doğru projelerle gündemde olacağımızdan emin olabilirsiniz dedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Şirket Haberleri

AFYON Ciments Francais’in, Afyon Çimento Sanayii Turk A.Ş.’deki (“Afyon”) hissedarlığının tamamının satışı için Ciments Francais tarafından başlatıldığı duyurulmuş olan satış...

Kapat