“Bu Yapılan Büyük Bir Terbiyesizlik”

Belçika’daki aşırı sağcı Flaman partisi Vlaams Belang’in hazırladığı seçim afişine Türkiye’den büyük tepki geldi. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, bunun kafatasçı bir parti olduğunu söyleyerek, “bu yapılan büyük bir terbiyesizlik” dedi.
 

MÜSİAD’ın ‘Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ toplantısına katılan Çağlayan, Belçikalı partinin afişi ile ilgili de çok sert açıklamalarda bulundu. Çağlayan, şöyle konuştu:  Belçika’da yapılanın çok büyük bir terbiyesizlik olduğunu ifade eden Çağlayan, “Belçika’daki kafatasçı aşırı sağcı parti. Bu afişle Türkiye’ye saygısızlık etmiştir. Büyükelçimiz gereken çalışmaları yapıyor. ‘Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum, kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum”  diyerek o kafatasçı partiye gereken cevabı veriyoruz.” Belçika’nın aşırı sağcı partinin hazırladığı seçim afişinde, beyaz koyun, Türkiye’yi de temsil eden kırmızı koyunu tekmeleyerek Avrupa’nın dışına atıyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Nihai Karar 19 Nisan’da

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pandır, otomotiv sektöründe bir çok ülkede çalışmasına rağmen ilk defa Rekabet...

Kapat