“Altın”ın Yükselişi Devam Ediyor

Avrupa borç krizinin çözümünün gecikmesi piyasadaki belirsizliği artırdı ve yatırımcıların en güvendiği yatırım aracı olan altına olan talebi yukarı çekti. Bugünkü ralli sonrası altın kontratları bu ayki en yüksek seviyeye ulaştı.

Konu hakkında bilgisi olan kişilerin söylediğine göre Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel Yunanistan’a kredi sağlayan ülkelerle Brüksel’de buluşarak borç krizini sonlandırmak istiyor. Fakat henüz bu konuda sonuca ulaşılamamış olması son dört oturumda altın fiyatlarını %6,9 artırdı.

Verdmont Capital SA baş yatırım uzamanı Scott Gardner: “ Avrupa’nın borç sorununa kısa süre içerisinde bir çözüm bulunacak gibi durmuyor. Böylelikle krizde korunma bölgesi olan metalin fiyatı artıyor. Öyle görünüyor ki altın 1600 dolar seviyesine gerilediğinde yatırımcıları piyasaya giriş yapıyor.” yorumunu yaptı.

Altın onsunun Aralık teslimi futures kontratları Comex’te %1,4 yükselerek 1.723 dolar oldu.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Burcu Ünüvar: Balayı Bitti

Merkez Bankası (MB) yılın son Enflasyon Raporu’nu (ER) açıkladı. Atılabilecek adımlar konusunda MB büyük bir yenilikle karşımıza çıkmıyor. Ancak faiz...

Kapat